مــــــــــا را حمایت کنید در گوگـل +
سایت مشاوره برای دانشجویان معماری
سایت مشاوره برای دانشجویان معماری
سایت مشاوره برای دانشجویان معماری
سایت مشاوره برای دانشجویان معماری
صفحات دکتر سعیدی پور در شبکه های اجتماعی
صفحات دکتر سعیدی پور در شبکه های اجتماعی

پرسش و پاسخ

مجموع 1118 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 1118 پرسش و پاسخ

سلام برای پیدا کردن کارنامه های رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری سایت را گشتم ولی چیزی پیدا نکردم لطفا راهنمایی کنید.

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
3

درود بر شما
معرفی کامل تمام گرایش ها و کارنامه های داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد معماری در 3 سال اخیر در حال ویرایش نهایی است. اما با توجه به تغییر زمان کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری میانگین درصد دروس داوطلبین امسال بالاتر خواهد بود.

سپیده بیرانوند
|
پاسخ به این نظر
19

من میخوام واسه کنکور کاردانی به کارشناسی معماری شرکت کنم و کاردانی من در رشته معماری شهری علمی کاربردیه میخواستم بدونم میتونم دانشگاه دولت شرکت کنم یا نه

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
20

درود بر شما


برای کنکور کاردانی به کارشناسی رشته ودانشگاه کاردانی مهم نیست  وشما میتونید در تمام دانشگاه های سراسری  وآزاد در رشته معماری شرکت کنید

پریا دودانگه
|
پاسخ به این نظر
0

باعرض سلام وخسته نباشید.بنده تصمیم دارم برای ارشدمعماری منظربخونم وتاحدودی منابع وجمع کردم میخواستم بدونم واسه قبولی در کنکور کارشناسی ارشد سراسری گرایش منظر دانشگاه تهران بایدچه رتبه ای روداشته باشم . 

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
0

درود بر شما
در کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری یکی از گرایش های محبوب مهندسی معماری منظر می باشد. در نوبت روزانه: دانشگاه تهران 7 نفر، دانشگاه تربیت مدرس 6 نفر، دانشگاه شهید بهشتی 6 نفر (زن) و 6 نفر (مرد) و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) 8 نفر دانشجو می پذیرند و در نوبت شبانه دانشگاه تهران 7 نفر، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) 4 نفر دانشجو می پذیرند. دانشگاه های غیرانتفاعی حافظ-شیراز، طبری-بابل و کمال الملک-نوشهر هر کدام 20 دانشجو پذیرش میکنند و پردیس های خودگردان دانشگاه تربیت مدرس 6 نفر و دانشگاه تهران 12 نفر دانشجو می پذیرند. با توجه به تعداد کم پذیرش رشته مهندسی معماری منظر و علاقمندان بالای این رشته توصیه میشود فقط به فکر قبولی در یک دانشگاه خاص نباشید کیفیت آموزشی این رشته تقریبا یکسان بوده و برای قبولی راه سختی پیش رو دارید. برای کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری بهترین کار مطالعه دقیق منابع کنکور مهندسی معماری است و در انتها زمانی که رتبه شما در تمامی گرایش ها مشخص شد باتوجه به رتبه و علاقه انتخاب به رشته کنید و در نظر داشته باشید که شما باید آزمون پروژه عملی(اسکیس) را نیز با موفقیت طی کنید. بنابراین پیشنهاد من به شما در حال حاضر مطالعه دقیق و کامل منابع اصلی است.

محسن نصیری
|
پاسخ به این نظر
0

سلام من لیسانس زبان انگلیسی هستم خواستم بدونم میتونم در کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری شرکت کنم ؟

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
0

درود بر شما


هر داوطلب براساس علاقه میتواند در دو کد رشته(اصلی و شناور) ثبت نام و در آزمون مربوطه شرکت نماید. کلیه فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی مورد تایید بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی می توانند در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته  ثبت نام و شرکت نمایند. با توجه به جذابیت رشته معماری هرساله شاهد تغییر گرایش دانشجویان سایر رشته ها به معماری هستیم با توجه به رشته کارشناسی شما، یک فاکتور بسیار خوب دارید بنابراین باید سرمایه گذاری اصلی خود را در درس مهم زبان عمومی و تخصصی قرار بدهید. 

سلام استاد. سوال من در مورد دوره زمستان کلاسهای امادگی ارشد اکادمی تخصصی معماری هست .با توجه به اینکه سال دومم هست که در کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری شرکت کردم . خواستم بدونم تاثیر این کلاس ها چگونه است؟ با توجه به اینکه شهرستانم و حضور طولانی مدت در تهران سخت هست و بسیار پر هزینه، امکان تهیه جزوات تدریس شده در این کلاس ها وجود دارد؟ اگر هست ب چه صورت میتونم تهیه کنم ؟ تشکر

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
0

درود بر شما


با توجه به زمان کم باقی مانده به کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری و با توجه به محل سکونت شما شاید بهترین گزینه خواندن و مرور منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری باشد. درست است که شرکت در کلاس ها کمک بسیار زیادی به شما خواهند کرد اما باید هزینه و مسیر را هم در نظر داشته باشید. در صورتی که در برخی از دروس مهم و اصلی مشکل اساسی دارید و تا امروز با توجه به مطالعه نتوانستید مشکلات خود را برطرف کنید شرکت در کلاس کمک بیشتری خواهد کرد و میتوانید در دوره فشرده زمستان آکادمی تخصصی معماری شرکت نمایید. میتوان یکی از دروس مهم که قابلیت سرمایه گذاری فراوانی دارد و نیاز به کلاس در آن احساس میشود مانند ایستایی و سیستم های ساختمانی را شرکت کنید و بقیه دروس را از طریق جزوات یا کتاب های منبع مطالعه کنید.

سلام استاد .میشه لطف کنید چند روش مطالعه زبان انگلیسی رو بیان کنید وکدام قسمت زبان در کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری از اهمیت بیشتری برخوردار است .ممنون

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
1

درود بر شما


درس زبان عمومی و تخصصی مهم ترین درس در کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری است که دارای ضریب 2 بوده و شامل 30 تست میباشد. 15 تست زبان عمومی که شامل 10 سوال لغت و 5 سوال گرامر بوده و 15 تست زبان تخصصی که شامل سه متن زبان تخصصی است. تمام این مباحث مهم است و نمی توان قسمتی را حذف کرد. داوطلبان با پایه زبان ضعیف سرمایه گذاری خود را بر روی قسمت زبان تخصصی قرار می دهند. باید توجه داشته باشید میانگین این درس در میان داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری بسیار پایین میباشد و شما هر چه از میانگین بالاتر بزنید رتبه شما تصاعدی بهتر خواهد شد. بنابراین حذف کردن یک قسمت میتواند شما را نسبت به داوطلبان دیگر عقب بیندازد.


یکی از بهترین روش های یادگیری لغت در زبان استفاده از جعبه لایتنر است. در قسمت زبان تخصصی نیز مطالعه متن های کنکورهای سال های گذشته کمک بسیاری به شما خواهد نمود. 


در طول روز با توجه به پایه زبان خود 2 تا 3 ساعت از زمان خود را به مطالعه زبان بپردازید. 

سلام. عرض خسته نباشید. سوال بنده از شما اینکه آیا  می توان فقط با مطالعه بسته های اموزشی موسسات معماری رتبه ای تک رقمی در کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری بدست  اورد یا این بسته ها مکمل منابع هستند.لطفا راهنمایی کنید که چگونه بتوانیم رتبه ای تک رقمی درکنکور بیاوریم. باتشکر

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
0

درود بر شما


اکثر داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری شرکت میکنند خواهان دستیابی به رتبه تک رقمی هستند بنابراین رسیدن به این هدف نیاز به تلاش بالایی دارد. بسته های آموزشی موسسات معماری را حتما قبل از خرید با منابع اصلی تطبیق دهید برخی از موسسات برای سود بیشتر منابع بسته های خود را در طی زمان با توجه به تغییر کنکور ثابت نگه داشته اند با توجه به اینکه هر ساله منابع جدیدی به کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری اضافه می شوند برخی از بسته ها فاقد ارزش هستند و از همه مهم تر بسته ها باید دانشجو محور باشند بنابراین جزوات کلاسی که برخی از موسسات به عنوان بسته آموزشی به فروش میگذارند فاقد ارزش است. در طی این سال ها داوطلبانی بوده اند که تنها با مطالعه صحیح بسته های آموزشی کنکور کارشناسی ارشد معماری به رتبه های بسیار عالی دست یافته اند. اما همیشه باید در نظر داشت در برخی از دروس مانند دروس تاریخ و مبانی نظری خواندن منابع مفید می باشد و به عنوان مثال دروس فنی ساختمان با توجه به تعدد کتب خواندن منابع توصیه نمیشود

نیلوفر لطفعی
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری با  منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی در چه زمینه های متفاوت است

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
0

درود بر شما  • دروس امتحانی در کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری: 


1) زبان عمومی و تخصصی(انگلیسی): ضریب 2
2) دروس فنی ساختمان(تنظیم شرایط محیطی، ایستایی، شناخت مواد، عناصر و جزییات، سیستم ساختمانی، تاسیسات): ضریب 3
3) دروس تاریخ و مبانی نظری(تاریخ معماری ایران، معماری معاصر، معماری جهان، معماری اسلامی، مبانی نظری معماری): ضریب 2
4) درک عمومی معماری: ضریب 3
5) درک عمومی منظر: ضریب 1


دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی:


1) زبان تخصصی انگلیسی: ضریب 2
2) دروس فنی ساختمان(تنظیم شرایط محیطی، ایستایی، شناخت مواد، عناصر و جزئیات، تاسیسات): ضریب 3
3) دروس تاریخ و مبانی نظری(تاریخ معماری جهان، معماری معاصر، معماری ایران، مبانی نظری معماری): ضریب 2
4) درک عمومی معماری: ضریب 3


درصورتی که مایل به شرکت در هر دو آزمون می باشید باید تلاش خود را برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری به کار بندید و منابع آزمون در جزئیات باهم متفاوت هستند اما شما پس از اتمام کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری می توانید مباحثی که در منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی است را مطالعه کنید.

نیما یحیی پور
|
پاسخ به این نظر
0

باسلام خدمت شما.میخواستم بدونم باتوجه به تغییر زمان کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری حداقل زمانی که باید برای شروع کلاسهای اسکیس در نظر گرفت چه زمانی هست؟با توجه به اینکه بعضی موسسات معتبر تهران ،دوره های جدید اسکیس رو از بهمن ماه در نظر گرفتن این مدت زمان کافیه؟ یا من از همین الان به فکر شرکت تو دوره های اسکیس تو شهرستان خودم باشم؟

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
0

درود بر شما


با توجه به تغییر زمان کنکور کارشناسی ارشد معماری سراسری سال 95 امسال رتبه دروس تئوری تاثیر بسیاری در قبولی شما در کنکور کارشناسی ارشد معماری خواهند داشت. اسکیس با ضریب 5 در کنکور کارشناسی ارشد معماری تاثیر خوبی در جابجایی رتبه شما خواهد داشت. امسال برخی موسسات با توجه به تغییر زمان کنکور کارشناسی ارشد معماری دوره های آموزشی اسکیس را از آبان ماه آغاز کرده اند بنابراین این دسته از داوطلبین از آمادگی خوبی برخوردار هستند. شما میتوانید در دوره های اسکیس شهر خودتان شرکت کنید و پس از آزمون تئوری در دوره های کارگاه های اسکیس شرکت کنید تا از بقیه داوطلبان عقب نمانید.

برديا ميرزايي
|
پاسخ به این نظر
19

با سلام بنده ترم آخر كارداني دانشگاه آزاد هستم و تصميم دارم كارشناسي را در دانشگاه دولتي ادامه دهم از اين بابت سوال دارم كه آيا با كنكور كارداني به كارشناسي و كسب رتبه ١تا ١٠٠ مي توانم به دانشگاه تراز بالاي كشور راه پيدا كنم يا نه  وباید برای رسیدن به این هدف چه کارهایی انجام بدم لطفا من را در اين مورد آگاه كنيد از شما متشكرم

سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
19

درود بر شما


شانس قبولی شما در بهترین دانشگاه های سراسری تهران در مقطع کاردانی به کارشناسی  تا رتبه 80 ممکن  می باشد.باید خیلی تلاش کنید مهمترین کار خواندن منابع  و جزوات درست است .شما به یک برنامه ریزی دقیق و مرتب نیاز دارید.روی دروس عمومی تسلط زیادی باید داشته باشید.و همچنین درس های تخصصی را به میانگین 50درصد باید برسونید.اگر در درس ریاضی ضعیف هستید حتما کلاس برید .