مــــــــــا را حمایت کنید در گوگـل +
سایت مشاوره برای دانشجویان معماری
سایت مشاوره برای دانشجویان معماری
سایت مشاوره برای دانشجویان معماری
سایت مشاوره برای دانشجویان معماری
صفحات دکتر سعیدی پور در شبکه های اجتماعی
صفحات دکتر سعیدی پور در شبکه های اجتماعی

پرسش و پاسخ

مجموع 1118 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 1118 پرسش و پاسخ
مریم مردآزاد
|
پاسخ به این نظر
23
سلام استاد
ببخشید اما می خواستم بپرسم مشاوره فردی که قرار بود برای انتخاب شهر دانشگاه آزاد انجام بشه از چه روزیه؟ و آیا باید برای انجام مشاوره فردی از قبل ثبت نام کنیم؟
ممنون
سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
27
پس از مطالعه تراز های سالهای گذشته و سوالات و پاسخ های در این مورد میتوانید انتخاب های خود را انجام دهید. برای نهایی شدن آن جلسه ای در نظر گرفته شده که از طرف موسسه اطلاع رسانی خواهد شد.
مهناز گودرزی
|
پاسخ به این نظر
22
سلام استاد...وقت بخیر می خواستم بپرسم انتخاب شهردانشگاه آزاد را باید برچه اساسی (باتوجه به اینکه ترازی نداریم )انجام بدیم؟ ودر این رابطه کلاسی برگزار می شه؟
سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
26
درود بر شما. متاسفانه در سیستم پذیرش دانشگاه آزاد باید تراز و نمره کل خودتان را حدس زده و تراز واحدهای مختلف دانشگاه آزاد را نیز پیش بینی کنید. و بر اساس این پیش بینی ها انتخاب دانشگاه را انحام دهید. تراز و ظرفیت واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در سالهای گذشته بر روی سایت قرار گرفته است اما این ترازها با توجه به سطح علمی افرادی که آن واحد را در آن سال انتخاب می کنند و تعداد نفرات پذیرش شده آن سال در آن واحد حتما تغیراتی خواهد داشت. باید دقت کنید که مهمترین مساله انتخاب اول است . به دلیل اینکه در صورتی که در واحد دانشگاهی که انتخاب اول (انتخاب اصلی)بوده پذیرفته نشوید. به شرطی انتخاب دوم شما بررسی میشود که, کسانی که انتخاب اولشان آن واحد بوده حد نطاب قبولی آن واحد را کسب نکرده باشند و در صورت وجود ظرفیت خالی, پس ازآنها ,شما که آن واحد دانشگاهی را به عنوان انتخاب دوم برگزیدید بررسی می شوید. به همین ترتیب تا انتخاب دهم.
سلام استاد چرا مهندسي تکنولوژي معماری تبدیل شده به علمی کاربردی معماری؟ یعنی جز رشته های مهندسی نیست؟
سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
25
درود بر شما. بله متاسفانه عنوان رشته کارشناسی ناپیوسته معماری از "مهندسی تکنولوژی معماری" به "علمی -کاربردی معماری" تغییر پیدا کرده است. همانطور که میدانید افرادی که به صورت پیوسته موفق به کسب مدرک کارشناسی معماری بشوند عنوان مدرک تحصیلی آنها "کارشناسی پیوسته مهندسی معماری" می باشد. و تا امسال کسانی که پس از گذراندن آزمون کاردانی به کارشناسی موفق به کسب مدرک کارشناسی معماری می شدند عنوان مدرک تحصیلی آنها "کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی معماری" اما از امسال عنوان مدرک آنها "کارشناسی ناپیوسته علمی-کاربردی معماری" خواهد بود. این مساله هیچ ارتباطی به دانشگاه جامع علمی کاربردی ندارد و صرفا نام رشته تحصیلی می باشد. مساله در امکان شرکت در آزمون طراحی سازمان نظام مهندسی کشور است. در حال حاضر فارغ التحصیلان رشته علمی کاربردی معماری فقط مجاز به شرکت در آزمون نظارت هستند و مجاز به شرکت در آزمون طراحی نیستند. البته این مساله مربوط است به 3 سال پس از کسب مدرک کارشناسی.
سلام استاد سعیدی پور، بسیجی فعال بودن چقدر موثره در قبولی دانشگاه آزاد؟
سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
23
در سیستم پذیرش دانشگاه آزاد داشتن سهمیه "بسیجی فعال" تاثیر زیادی دارد اما مستلزم آن است که داوطلب حداقل 90 درصد نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده عادی را کسب کند.
با سلام
استاد میخواستم بدونم نحوه ی انتخاب دانشگاه آزاد با اینکه 10 انتخابه شده باز مثل قبل با کسر نمره سراغ انتخاب بعدی میره ؟
ممنون
سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
22
بله دانشگاه آزاد اعلام کرده: گزینش داوطلبان براساس اولویت محل های دانشگاهی انتخابی آنان صورت می گیرد. از بین داوطلبانی که نمره حد نصاب قبولی را در رشته موردنظر در جمع کل نمرات کسب نموده اند با در نظر گرفتن اولویت نمره کل و به تعداد ظرفیت محل دانشگاهی انتخاب اول آنها گزینش اصلی انجام می گیرد. و از بین داوطلبانی که واجد شرایط پذیرش در انتخاب اول نبوده اند برای محل های دانشگاهی که ظرفیت آنها در گزینش اصلی تکمیل نگردیده است، با توجه به اولویت نمره کل از محل انتخاب های دوم تا دهم آنان گزینش انجام می شود. به همین دلیل انتخاب اصلی شما انتخاب اول شما هست( مهمترین انتخاب شما) در صورتی که در واحد دانشگاهی که انتخاب اول بوده پذیرفته نشوید. انتخاب دوم زمانی بررسی میشود که, کسانی که انتخاب اولشان آن واحد بوده بررسی می شوند در صورت وجود ظرفیت خالی, پس ازآنها ,شما که آن واحد دانشگاهی را به عنوان انتخاب دوم برگزیدید بررسی می شوید. به همین ترتیب تا انتخاب دهم.
Bahareh Bagheri
|
پاسخ به این نظر
25
با سلام
بهترین دانشگاه در تهران برای مقطع کارشناسی (کاردانی به کارشناسی)چیست؟؟
با تشکر
سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
24
درود بر شما. دانشگاه سراسری: شریعتی, میراث,رجایی.سوره. دانشگاه آزاد: تهران جنوب, تهران شرق.
mehdi shatavi zade
|
پاسخ به این نظر
22
استاد من نیمسال دوم فارغ التحصیل میشم. میشه مثلا دانشگاه هایی که نیمسال اول پذیرش دارند رو انتخاب کنم بعد از ثبت نام یه ترم مرخصی بگیرم؟
سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
21
در انتخاب شهر دانشگاه های سراسری (اعم از روزانه ,شبانه و غیر انتفاعی" این کار مجاز نیست و شما را در این حالت ثبت نام نمیکنند. اما در انتخاب شهر دانشگاه آزاد این کار امکان پذیر است و شما را در این حالت ثبت نام می کنند و شما میتوانید به شرط پرداخت شهریه ثابت این ترم ها, حداکثر 2 ترم متوالی که جزء سنوات تحصیلی شما محسوب می شود از مرخصی تحصیلی استفاده کنید.
سلام استاد . من یک سوال داشتم. میخواستم بدونم من مدرک کاردانیمو از دانشگاه آزاد پرند گرفتم . آیا من انتخاب اول آزاد رو پرند بزنم شانس بیشتری نسبت به باقی دانشگاها دارم ؟
سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
23
درود بر شما. خیر .از نظر سیستم پذیرش دانشگاه آزاد هیچ سهمیه ای برای دانشجویان واحدهای مختلف در نظر نگرفته شده است.
سارا مومنی
|
پاسخ به این نظر
22
سلام آقای دکتر من دانشگاه کاردانیم دانشگاه غیرانتفایی خیام بود. اگه انتخاب اولم رو بزنم اون دانشگاه سهمیه ای برای من داره؟ اگر بقیه دانشگاه های مشهد رو اول بزنم چطور؟
استاد سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
25
خیر محل تحصیل دوره کاردانی در پذیرش دوره کارشناسی هیچکونه تاثیری ندارد. بنابرین تفاوتی ندارد که شما کدام دانشگاه رو به عنوان انتخاب اول داشته باشید.
MEHDI SHATAVI ZADE
|
پاسخ به این نظر
22
استاد دانشگاه شهید رجایی و میراث فقط دو تا دانشگاه هم که برای پذیرش تو تهران گذاشتن یا باید فرهنگی با شی یا باید بومی باشی و کلا اینکه شرایط خاص می پذیرن و شامل من که آبادانی هستم نمیشه. میشه یه راهنمایی بکنید. استاد به نظر شما ارزش داره من دانشگاه های غیر انتفاعی رو هم شرکت کنم؟ آخه به نظر من اگه بنا به خرج کردن و اون شهریه باشه من میزنم دانشگاه آزاد تو شهر خودم و اینکه درباره خوابگاه در دانشگاه های روزانه شبانه و غیر انتفاعی توضیح بدید لطغا.
استاد سعید سعیدی پور
|
پاسخ به این نظر
29
پذیرش در دانشگاه میراث فرهنگی شرایط خاصی ندارد اما دانشگاه شهید رجایی به دلیل اینکه فقط 5 نفر پذیرش غیر از افراد رسمی آموزش وپرورش دارد و آن پذیرش به صورت شبانه است است حدود 80 درصد پذیرش آن به افراد بومی استان تهران تعلق خواهد داشت. شما هر دو دانشگاه را می توانید انتخاب کنید و در صورتی که رتبه خوبی داشته باشید احتمال قبولی در این دانشگاه ها خواهید داشت.----- در مورد سوال دوم شما . این قضیه کاملا شخصی است. به نظر بنده هم اینکه در دانشگاه آزاد شهر خودتان تحصیل کنید الویت دارد به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی شهر های دیگر.